Ponudba spletne trgovine
  FAQ FAQ  Preišči forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Fantovšcina in deklišcina

Odgovori Odgovori Stran  123 30>
Avtor
Andreja View Drop Down
Brezupen primer
Brezupen primer

Status: Odjavljen
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Andreja Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Tema: Fantovšcina in deklišcina
    Poslano: 09 Julij 2004 ob 15:41

Živjo,

kot sem nekje v tem forumu že zapisala, sem diplomirala iz fantovšcin in deklišcin v Ljubljani v letih 1995-2001 (cisto resna raziskava, 100 informatorjev, zabava z vseh etnoloških in socioloških vidikov). Ker pa me tema še naprej zanima, bom vesela za kakšna vaša mnenja, spomine, ideje, kako ste preživeli tovrstne zabave oz. kaj ste o njih slišali. Gotovo bodo ideje prišle prav tudi komu, ki pripravlja program za katero od teh zabav (slavljenci sami ali pa price, prijatelji ...). Ce koga zanima, lahko tudi jaz napišem, kakšne so bile moje ugotovitve in kaj vse na fantovšcinah in deklišcinah pocnejo Ljubljancani.

Še posebej vabljeni k opisu vaših zabav tisti iz drugih koncev Slovenije in tisti, ki ste morda od staršev, starih staršev itd. slišali, kako so se od samskega stanu poslavljali vcasih.

Hvala že vnaprej in lepo dolgo vroce poletje želim,

Andreja

Nazaj na vrh
anitavip View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj anitavip Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 12 Julij 2004 ob 14:05

Približuje se 7. avgust in s tem tudi poroka mojega bratranca in njegove punce. Ker bo praznovanje potekalo na prostem kot nekakšen piknik, brez ansambla, animatorja, ... sem razmišljala, da bi pripravila malo zabavnega programa (kakšne igre, skeci) in popestrila popoldne tako ženinu in nevesti, kot tudi svatom!

V kolikor mi lahko pomagate z kakšnim nasvetom, bi bila zelo vesela!

anitavip
Nazaj na vrh
Andreja View Drop Down
Brezupen primer
Brezupen primer

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Andreja Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 12 Julij 2004 ob 20:56
Anita, nekaj možnosti sem v tem forumu že omenila (glej npr. temo Zlata poroka ali Kako popestriti porocno slavje v forumu Nasveti), malo pobrskaj, morda najdeš kaj uporabnega.
Nazaj na vrh
Andreja View Drop Down
Brezupen primer
Brezupen primer

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Andreja Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 02 Avgust 2004 ob 21:39

Še vedno zbiram vaše izkušnje s fantovšcin in deklišcin ... Prav ne bodo prišle le meni, ki se s temi zabavami študijsko ukvarjam, ampak tudi vsem, ki kaj takega pripravljajo. Torej le na plan z idejami, kaj vse se da poceti na fantovšcini oz. deklišcini. Mimogrede, v Mladini iz prejšnjega tedna je obširen clanek na to temo, tudi precej mojih ugotovitev sta novinarja vkljucila v prispevek. Se splaca prebrati, da veste, kaj vse vas morda caka, ce ste pred poroko oz. da dobite kako idejo, kako jo zagosti ženinu. Ampak v mejah normale, prosim, tudi brez mucenja ženina se lahko vsa družba dobro zabava.

Pa še to me zanima: ali ste tisti, ki ste že dali cez kako fantovšcino ali deklišcino (kot slavljenec ali povabljeni), tudi mnenja, da so dandanes te zabave veliko pregrobe, prevec 'cez mejo dopustnega', ali imate dobre izkušnje?

Nazaj na vrh
meer View Drop Down
Brezupen primer
Brezupen primer

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj meer Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 02 Avgust 2004 ob 22:13

Ja andreja...jaz imam dobre izkušnje, ceprav sem bila kar hitro pod vplivom.......joooj, kak bi ti vse napisala....no...

On je imel fantovšcino zunaj....pac so šli fantje ven in tam so ga z mehkimi lisicami zvezali za en drog, oni so pa pili...ampak kolko gledam slike, mu ni blo hudo....:)

Me smo pa imele doma pri meni....prvo so mi prinesle veliiiko škatlo artiklov za porocno noc...od smetane, sladkega greha, šampanjškam 2 cd-ja z romanticnimi pesmicami, kondome (kdo jih pa rabi?), kamencek za sreco, podvezico,.....pa še kaj. Potem smo si narocle pice, se pogovarjale, pile.....

Nakar so mi zavezale oci....in mi na krožnik dajale "cudne" predmete. Saj sploh niso bli cudni, ampak z zavezanimi ocmi, so pa na tip bili prav nagravžni (sveži list solate, gumi medvedek, sladka pena, zrno koruze iz konzerve, ......), in jaz sem morala ugotovit kaj to je. Ce ne, sem PILA...joj. Vmes so mi postavljale še delikatna vprašanja. Sem bila kar fajn pijana. Fantje so se primajali domov....midva in moja prica, smo šli spat, oni so se pa zabavali do juranjih ur (6-ih).....

KAj pa je bilo najlepše, ko sem se ob 9ih zbudila...naju je na nocni omarci cakal aspirin....stopim v kuhinjo in vse TIP TOP pospravljeno.....baje je bilo fuuuul svinjsko, ampak niso odšli, preden niso VSE pospravili....fuuul se mi je lepo zdelo. Meni je bilo fajn......ceprav sva potem naredila še eno cago, za vse skupaj, in bila z njimi do konca :) hehehehhe.... 

Nazaj na vrh
Andreja View Drop Down
Brezupen primer
Brezupen primer

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Andreja Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 05 Avgust 2004 ob 00:10
Vau, to je bilo pa ful lepo od njih... mislim, da so pospravili. Pa tudi drugace se mi zdi, da ste se kar zabavali. Jaz sem morala na deklišcini zbrati 100 podpisov neznancev, da se lahko porocim (ob dveh zjutraj, v centru Ljubljane) - pa sploh ni bila težka naloga, so punce pozabile, da mi ni noben problem iti do ljudi in jih za kaj prositi... ce bi bila pa kakšna bolj sramežljiva in manj komunikativna, bi bilo pa kar težko. Jaz sem imela cez sto podpisov v dobre pol ure. Mojega moža so pa na lojtrni voz privezali in obrili po prsih v obliki srcka, potem je pa seveda moral še križ nosit.
Nazaj na vrh
meer View Drop Down
Brezupen primer
Brezupen primer

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj meer Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 05 Avgust 2004 ob 08:19

Pa daaaaaaj, ful dobro to glede podpisov.....jaz si bom zacela printat tvoje ideje....hm...zakaj pa? Hahhahaha....mogoce komu kdaj prav pridejo.

To s križem pa mi je vedno blo bolj tak ....fuuul sem upala, da mojemu tega nebojo nardili.....pa on tudi :) Pa mu niso. Obrili, da so ga, pa mi je dobro :) Hihihihihi.

Nazaj na vrh
Andreja View Drop Down
Brezupen primer
Brezupen primer

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Andreja Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 05 Avgust 2004 ob 10:28
Teh idej za fantovšcine in deklišcine imam jaz polno... sem delala diplomsko nalogo na to temo, cist resno. Tudi v Dnevniku in Mladini so mojo nalogo že uporabili pri pisanju clankov o teh zabavah. Tako da ideje so ... samo še tržit bi jih morala zacet ... Misliš, da bi bilo kaj zanimanja?
Nazaj na vrh
meer View Drop Down
Brezupen primer
Brezupen primer

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj meer Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 05 Avgust 2004 ob 10:57
Hihihihi, SEVEDA.........puna sem idej za to, se tipkama po PM........da kdo ne vkrade kakšne, hahahahaha....
Nazaj na vrh
BJANA View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj BJANA Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 16 Avgust 2004 ob 13:59

Lep pozdrav, Andreja

resnicno bi potrebovala tvojo pomoc. Kot si sama napisala imaš veliko idej glede kako izpeljati fantovšcino oz. deklišcino, zato bi te prosila za pomoc in mi posredovala kje tocno so bile objavljene te zadeve(v kateri številki in kako bi jo lahko dobila) mogoce jih pa imaš ti kje in bi mi jih bila pripravljena posredovati- tudi za placilo ce želiš ha ha (brez heca)

Bila bi ti zelo hvaležna, Bjana

Nazaj na vrh
 Odgovori Odgovori Stran  123 30>
  Share Topic   

Skoči na forum Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.06
Copyright ©2001-2016 Web Wiz Ltd.

Ta stran je bila izdelana v 0.047 sekunde.