Ponudba spletne trgovine
  FAQ FAQ  Preišči forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Poroka s tujcem

Odgovori Odgovori Stran  123 164>
Avtor
apolon View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Status: Odjavljen
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj apolon Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Tema: Poroka s tujcem
    Poslano: 06 Julij 2006 ob 09:31

A ima kdo kaksne izkusnje s poroko s tujcem? Naprimer v tujini? Kako je potem s tem tujcem ko pride v Slovenijo pa ne govori slovensko? Kakšne so možnosti za zaposlitev?

Podobne izkušnje?
Nazaj na vrh
LadyN View Drop Down
Odvisnik
Odvisnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LadyN Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 06 Julij 2006 ob 10:13
sama se porocim z avstrijcem, poroka bo v avstriji, potem pa se bo dogajanje preselilo v slovenijo, kjer bomo ( vsaj upam) zurirali do zgodnjih jutranjih ur. priskrbeti sem si morala zahtevane dokumente ( katere izves na mat.urad oz. tudi na internetu, ce malo pobrskas), jih dala prevesti sodno zaprisezenemu prevajalcu in potem sva lahko odsla na maticni urad. moj sicer ne govori slovensko, ima pa par cd-jev, kjer se lahko vsaj par osnovnih stvari nauci, pa jaz mu dolocene stvari razlozim, tako da sedaj ze kar nekaj zastopi.
kaksne so moznosti zaposlitve tujcev v sloveniji, pa ti na zalost ne morem svetovati, ker midva stanujeva v avstriji in sem si jaz mogla poiskati sluzbo v avstriji.
kje pa se porocita vidva?
Nazaj na vrh
Andreja View Drop Down
Brezupen primer
Brezupen primer

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Andreja Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 06 Julij 2006 ob 13:11
apolon, tule imaš uradno razlago za poroko s tujcem v Sloveniji:

Za sklenitev zakonske zveze v Republiki Sloveniji tujec potrebuje:
- izpisek iz rojstne maticne knjige iz kraja rojstva, ki ne sme biti starejši od šest mesecev,
- potrdilo, da je samskega stanu,
- potrdilo države, katere državljan je, da ni zadržkov za sklenitev zakonske zveze v tujini (zadnji dve potrdili sta lahko tudi združeni v eno potrdilo),
- dokaz o državljanstvu (potna listina).   

Vec na: http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=1179&sid=192

Ce pa se bosta porocila v tujini, poglej to:
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=1180

In tole o zaposlovanju tujcev v SLO:
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=1037&sid=595

Prav neverjetno, kaj vse se da najti na E-upravi... Pohvale, ceprav drugace je naša birokracija še vedno hudo zamotana zadeva in za samo majhno spremembo potrebuješ kup papirjev, casa in predvsem živcev...
Nazaj na vrh
apolon View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj apolon Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 06 Julij 2006 ob 14:06
ola.....

kako se komu sanja kako bi bilo z zaposlitvijo ce naprimer ta oseba ni prav vešca slovenšcine?

Se je že kdo srecal s podobnim primerom?

Nazaj na vrh
Andreja View Drop Down
Brezupen primer
Brezupen primer

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Andreja Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 06 Julij 2006 ob 14:32
apolon, jaz sem pred par dnevi spoznala Nizozemko, ki je zaposlena v Krki, pa ne govori slovensko... Poznam tudi kar nekaj tujcev, ki v Sloveniji npr. poucujejo svoj jezik, slovensko pa ne znajo ali samo nekaj besed... Tako da mislim, da se veliko lažje tujec, ki ne zna slovensko, zaposli pri nas, kot se Slovenec zaposli v tujini, sploh ce ne zna tamkajšnjega jezika.
Nazaj na vrh
ulikaj View Drop Down
Brezupen primer
Brezupen primer

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ulikaj Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 06 Julij 2006 ob 14:51
To je pa žal res, kar si napisala Andreja.
ljubezen ni le beseda... živ sem, le ce ljubim...
ce to res živim... in to delim...
Nazaj na vrh
apolon View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj apolon Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 06 Julij 2006 ob 15:18

Moja draga je univ.dipl.ekon

ce morda kdo ve kam se lahko obrneva bi bil zelo hvaležen.

Nazaj na vrh
LadyN View Drop Down
Odvisnik
Odvisnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LadyN Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 06 Julij 2006 ob 15:46

za slovence je za delo v tujini se vedno potrebna delovna viza, ki pa jo zelo redki dobijo(vsaj v avstriji je tako)-pa ceprav smo vsi v evropski unijii Thumbs Down

Nazaj na vrh
Eteja View Drop Down
Brezupen primer
Brezupen primer

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Eteja Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 06 Julij 2006 ob 16:07
Apolon, ena možnost je, da povpraša na njihovi ambasadi ali veleposlaništvu, oni ponavadi precej pomagajo svojim državljanom. Druga možnost pa je da se obrneta na kakšne tuje multinacionalke, ki delujejo v SLO, oni imajo ponavadi zaposlenih kar nekaj tujcev, ali pa na vecja slovenska podjetja, ki veliko poslujejo s tujino, tudi oni imajo zaposlene tujce. Si bo pa morala uredit delovno vizo, se mi zdi da s poroko ne bo dobila avtomaticno slovenskega državljanstva. Nekaj v zvezi z zaposlovanjem tujcev si lahko prebereš na spodnji povezavi.

Nazaj na vrh
apolon View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj apolon Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 06 Julij 2006 ob 17:09
havala vsem zaenkrat

A morda kdo pozna kakšno podjetje ki posluje s Turcijo?
Nazaj na vrh
 Odgovori Odgovori Stran  123 164>
  Share Topic   

Skoči na forum Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.06
Copyright ©2001-2016 Web Wiz Ltd.

Ta stran je bila izdelana v 0.125 sekunde.