Ponudba spletne trgovine
  FAQ FAQ  Preišči forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Poroka s tujcem

Odgovori Odgovori Stran  <1 162163164
Avtor
Silhouette View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Status: Odjavljen
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Silhouette Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 09 Oktober 2016 ob 05:09
Originally posted by darcyka89 darcyka89 napisal:

Pozdravljeni,
Imam partnerja iz Turčije in sedaj urejava papirje za vizum,da pride k meni na obisk.Zanima me ali iz moje strani potrebuje še kaj drugega kot samo garancijsko pismo?Ker bi želel potem ostati pri meni in se želiva poročiti tukaj me zanima kako naj potem nadaljujeva naprej z papirji?Bila sem na ue in so mi rekli da za poroko potrebuje izpisem iz rojstne matične knjige preveden,potrdilo samskega stanu in potrdilo države katere državljan je,da ni zadržkov za sklenitev zak.zveze ponavadi je to dvoje združeno na en papir in seveda mora biti prevedeno in pečat APOSTILLE.Poleg tega potrebujeva pri prijavi poroke in na sami poroki prevajalca,ker on ne razume in govori slovensko.Torej če nama to uspe,kako potem dalje za ureditev da lahko biva pri nas?Ali je res nujno da mora nazaj v Turčijo in dati vlogo za dovoljenje bivanja pri nas in spet čakati na odobritev?Ali ne moreva nič urediti od tukaj,namreč na min.za zunanje zadeve so mi dejali da mora v vsakem primeru nazaj ko mu poteče ta viza?Prosim za kakeršnekoli nasvete in izkušnje.Hvaležna bom vsakemu posebej..

hoj!

ce moprda potrebujes se kaksno pomoc mı lahko pises na zasebca. lani sva se porocıla prı nas s turskım drzavljanom tako da tı lahko povem ız prve roke kaj ın kako. glede papırjev kot sı ze napısala mora prıdobıtı kar ımas napısano.

da, potrebujeta tudi prevajalca. prevajalca prıpeljes na obcıno k matıcarkı po tem ko sta prjavıla datum poroke ın tı bodo napısalı uraden sklep za tolmaca,kı ga boste tı, tvoj bodocı moz ın tolmac vsak prejelı v enem ızvodu po postı po nekaj dneh.

po porokı gres na obcıno ın das vlogo za prebıvanje na podlagı zdruzevanja druzıne ko tvojega druzınskega clana. moj moz je dobıl 5 letno zacasno bıvanje ın po 2 letıh lahko zaprosı za stalnega. e sı tı slovenka bı moralo bıtı ısto za vaju.

za to mu nı treba nazaj v turcıjo! samo poskrbıta da mu vıza velja se nekaj dnı vsaj po vajını porokı da bosta urejala zacasno prebıvalısce. potem ko bo cakal na odgovor, cetudı mu vıza potece, bo ımel dovoljenje za zacasno bıvanje v slovenıjı do odlocıtve vloge.
Nazaj na vrh
Peti077 View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Peti077 Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 20 Januar 2017 ob 08:47
Pozdravljeni,
letos se bom poročila s partnerjem, ki je iz Turčije in bi rabila nasvet glede pridobitve vize. Ko sem klicala na MZZ so bili zelo neprijazni in mi rekli da poroka v Sloveniji ni mozna, ker ce zaprosi za turistično vizo mu jo lahko zavrnejo če sumijo da želi ostat, za tisto drugo pa me ustreza, saj ni zaposlen v Sloveniji im tudi ne štejeva za združitev družine saj še nisva poročena. Potem so mi na občini rekli, da večinoma v mojem primeru pridejo s turistično in se pptem poročijo. Zanima me če je potem bolje da ne omenjava da se nameravava poročit... So lahko potem zaradi tega problemi ko se bova hotela... Poslala bi mu garantno pismo in tam je treba napisat namen obiska in piše da če je namen v resnici drug potem se to lahko kaznuje. Hvala za pomoč
Nazaj na vrh
darcyka89 View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darcyka89 Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 20 Januar 2017 ob 09:49
Zdravo Peti077😊Avgusta lani sem se poročila z turškim državljanom v Turčiji.Verjetno si videla moj post zgoraj ko sem še spraševala glede vize in ostalo predno sem se poročila.Takole ti svetujem nikomur in nikjer ne omenjaj poroke.Pri meni je bilo tako da sem na obcini povprasala glede poroke in so mi dejali,če dobi turistično vizo za vsaj 15 dni potem je možno izvesti poroko tukaj.Ampak problem je da ni rečeno da mu bodo na slo.veleposlaništvu odobrili vizo.Imam prijateljico,ki sta z partnerjem junija lani dala za turistično vizo papirje na ambasadi in so ga zavrnili zato je sla potem julija dol in se tudi porocila dolih.Avgusta sem se pa jaz.Potem sem najprej na obcini overila poročni list,da mi je tudi tukaj priznana poroka in potem napisala garantno pismo in dodala se moje papirje od prihodkov,rojstni list,porocni listi,fotokopijo overjeno mojega potnega lista,potrdilo o stalnem prebivališču.On je dal za D vizo papirje zaradi združitve družine.Če potrebuješ še inf.mi piši v zasebca.😊
Nazaj na vrh
Arasg0 View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Arasg0 Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 18 April 2017 ob 16:23
Zdravo, tale stran je super, veliko več info kot kjerkoli drugje ;) sama sem tik pred poroko s Turškim državljanom, pa me zanima koliko časa je pri vas trajal postopek? Poročila bi se v Turčiji in potem verjetno zaprosila za vizum D, da se tu uredijo dokumenti potrebni za začasno prebivališče itd. Zanima me, če kdo ve, kako je s potrdilom o preživljanju? Sem namreč študentka, on pa ima zase dovolj visok prihodek. Kako to teče? bi moral on podpisati zame, za preživljanje? A bi pred poroko morala to jaz narediti zase npr. z mojo mamo? in pa, ker moram po poroki za nekaj mesecev na teren v tujino, a bo to problem s preverjanjem pristnosti? a imamo samo ta intervju prej? zanima me tudi, koliko časa ste rabile, da se je potem po poroki uredilo vse za začasno prebivališče? najlepša vam hvala za odgovore!
Nazaj na vrh
Silhouette View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Silhouette Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 19 Julij 2017 ob 02:18
@Arasg0

Kako gre vama s papırologijo?

Kot sem ze napısala Darycykı v sporocılu, takole je zgledal najın postopek:
Moj (sedaj moz -tudı turskı drzavljan) je prısel SLO z normalno tursıtıcno vızo (mıslım da je to C, kı je bıla veljavna 3 mesece)
V tem casu sva se porocıla ın potem preden mu je ta vıza potekla sva sla na obcıno ın ga prıjavıla na takrat se mamınem naslovu, potem sva ızppolnıla obrazec za prıdobıtev zacasnega prebıvalısca na podlagı zdruzevanja druzıne (poroka je en od razlogov za zdruzevanje) 
ın potem sva cakala 2 alı 3 tedne da sva dobıla odgovor o odobrenı prosnjı ın to je to. 
moz je dobıl papırnato kartıco z veljavnostjo 5 let z moznostjo podaljsanja na stalno prebıvalısce po 2 letıh ın potem sva na podlagı tega uredıla vse ostalo kar ımamo navadnı drzavljanı (prıjava na zavod, zdravstveno zavarovanje, prıdobıtev davcne, emso...)

aha pa se to, ko bosta prosıla na UE bosta morala jamcıtı za prezıvljanje. Prılıvı morajo bıtı vsaj 292€ na mesec. Se pravı ce tı sama nımas taksnega dohodka bos morala z mamo do notarke alı s katerımkolı drugım druzınskım clanom da tı bo sel za poroka ın bo on/ona namesto tebe dokazovala da ıma dovolj dohodka za prezıvljanje. se pravı v tvojem prımeru mıslım da bo takole, ker tıo nımas prıhodka bodo gledalı od tvojega poroka da ıma vsaj 2x 292eur mesecno, za tebe ın za tvojega bodocega moza

za poroko bosta rabıla rojstnı lıst ın pa dokazılo o samskostı. ce se porocata v turcıjı bodo morda rabılı se kaj drugega. tole je kar hocejo v slovenıjı tako za turcıjo ne veva

Originally posted by Arasg0 Arasg0 napisal:

Nazaj na vrh
Katja2017 View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Katja2017 Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 19 Avgust 2017 ob 11:16
Pozdravljeni!

Mene pa zanima poroka v Ameriki z američanom. Kako urediti stvari da bo vse cimprej steklo,kaj vse potrebujem od dokumentov,ker sem našla toliko različnih mnenj in vsega da ne vem kje se me glava drži. Torej kako najlažje se poročiti in ostati v Ameriki,ker ne mislim hodit na par mesecev sem in tja,potem me se zanima kako je če imaš otroke od prej in gre s tabo otrok živet v Ameriko...
Nazaj na vrh
Havefun View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Havefun Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 16 September 2017 ob 20:18
Živijo.

Zanima me sledeče. Moj je iz Kanade in jaz iz Slovenije, bi odšla živet k njemu, ker tole gor pa dol po tri mesece je toooo much. Pa stara sva že tudi zelo dovolj ali ima kdo izkušnje kako je z vso papirologijo in poroko tam, kar se tiče mene. Ker imam tolk različnih informacij, da se bojim sploh še kam pisat razen na ta portal. hvala za odgovore oz.vse podane informacije
Nazaj na vrh
Rmblgb View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Rmblgb Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 21 September 2017 ob 23:53
Mene pa zanima kako izvesti naknadni vpis v slovenski matični register,če tretja država ni podpisnica haaške konvencije (nimajo apostila). Torej, poročen sem že v ženini državi. Njena država nima ambasade pri nas (častni konzulat ne ureja teh atvari). Najbližja ambasada je na dunaju. Torej prvo se pošlje papirje v overitev na njeno ambasado, potem na slovensko...kaj pa potem? Na zunanje ministrstvo ali kar prevod in vpis v register? Mogoče opiše kdo svojo izkušnjo s poroko v državi nepodpisnici haaške konvencije - država niti ni važna,glavno da si ustvarim neko sliko. Ker, ko sem klical na lokalni matični urad niti niso dali kakih uporabnih informacij. Hvala za odgovore
Nazaj na vrh
londongirl13 View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj londongirl13 Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 10 Oktober 2017 ob 12:11
zdravo!!!potrbovala bi pomoč!u fantom bi se rada poročila,kaj mi lahko lepo lepo prosim pomagate.Fant je državljan Bosne! potrebujem vse podatke ki jih imate, se pravi kako je z papirologijo pred in po poroki!

hvalaaaaaa za odgovore
Nazaj na vrh
Mici39 View Drop Down
Zacetnik
Zacetnik

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mici39 Citiraj  Odgovoriodgovori Direct Link To This Post Poslano: 13 Oktober 2017 ob 16:13
Živijo mene pa zanima če ima ktera izkušnje z Alžirci? Letos sem se na smrt zaljubila v Tuniziji v Alžirca in sedaj seveda oba umirava ko iščeva poti kako bi bila skupaj. On je pripravljen pridit sem v Slovenijo samo nimam pojma kako naj mu pomagam. Prebrala sem vse možne zakone ampak se ne znajdem najbolje. In vidim da tle punce kr obvladate te stvari. In sem se obrnila na vas če je ktera pripravljena kaj napisat o tem
Lp
Nazaj na vrh
 Odgovori Odgovori Stran  <1 162163164
  Share Topic   

Skoči na forum Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.06
Copyright ©2001-2016 Web Wiz Ltd.

Ta stran je bila izdelana v 0.063 sekunde.